Aktivity

Abeceda v ZOO🆎🐅🐵

Táto aktivita je zameraná na rozlišovanie prvých písmen v slove, v našom prípade v názve zvieraťa a tiež na rozlišovanie zvierat.

Na papiere sme si nakreslili klietky, ku každej klietke sme napísali písmeno.

Nachystali sme si zvieratká a postupne ich triedili do klietok podľa začiatočného písmená v slove.

Dieťa si tak precvičí nielen začiatočné písmená, ale tiež poradie písmen a najmä pojem „prvé písmeno“ a taktiež názvy zvierat.

Pre vysvetlenie ku klietkam, na ktoré by sa určite niekto opýtal buď verejne alebo v správe 🙂.

➡️Samozrejme zvieratká do klietky nepatria, ale ako to v zoo býva, každé zvieratko má svoj priestor, zvolila som klietky, aby bolo jasné, že zvieratká niekde umiestňujeme, keďže nie každé zviera má v zoo veľký výbeh – čo je pochopiteľné nie všetky by sa tam potom vošli a nie všetkým ho treba. V prípade slonov, tigrov či levov alebo zebier a pod kedy by niekto mohol namietať, že zvieratá v našich podmienkach trpia a patria na iný kontinent, je to samozrejme sčasti pravda, že toto nie je ich domov a miesto narodenia, ale na druhej strane si musíme uvedomiť, že ak by neboli ZOO tak množstvo zvierat by sme nikdy v živote nevideli, pretože by sme túto možnosť nemali a tiež si treba uvedomiť, že aj vďaka ZOO a pracovníkom v nich bolo množstvo druhov zvierat za chránených a rozmnožených.

My máme ZOO ako jedno z najobľúbenejších miest, navštívili sme ich už viacero a na množstvo sa chystáme. Zatiaľ sme ani v jednej nemali pocit, žeby zvieratá trpeli. Ak by sme mali takýto pocit, určite by sme na to upozornili. Zvieratá tam majú stály príjem potravy, dostatok miesta, kontakt s ľuďmi a nedá sa vylúčiť v tomto prípade, že práve vo voľnej prírode by nemuseli častokrát oproti tomuto vôbec prežiť. Čo sa nedá povedať o cirkusoch, ktoré razantne odmietame a moje deti do žiadneho, kde vystupujú zvieratá nikdy nevkročia. 🙂

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *