Aktivity

Ako vidím Slovensko-TATRY⛰️

Ak sa povie Slovensko, napadnú nás rôzne veci, jedlo, miesta, budovy, ľudia, kultúrne pamiatky. Asi najviac a najjednoduchšie sa zobrazujú a teda dajú vyobraziť naše hory, rieky, príroda.

➡️Keďže začína leto a toto leto strávi väčšina z nás na Slovensku, tak nesmieme vynechať ani naše turistami nabité VEĽHORY.

➡️Nezobrať deti aspoň raz do roka do Tatier či už Nízkych, Vysokých alebo k úplne inému pohoriu v inej časti Slovenska je veľká škoda.

➡️ Deti by mali vedieť, že slovenská príroda je naša dominanta(spolu s našou bohatou históriou) a že je toho veľa na spoznávanie, príroda nemusí byť iba nuda v lese s dedkom na hubách, ale aj šport, turistika, krásne výhľady a spoznávanie rôznych druhov rastlín či zvierat aj v iných kútoch našej krajiny.

➡️ Priznám sa, že naše kroky smerom do hôr a prírody zatiaľ okrem Slovenského Raja a lesa pri dome viedli maximálne po Štrbské pleso a teda, to môj syn aj pozná.

➡️Hory a príroda sa zobrazujú najjednoduchšie preto, že to dokážu už deti v materskej škole i tie najmenšie.

➡️Môj syn si pamätal ako sme boli aj na jar v Tatrách, pripomenuli sme si to fotkami hôr a vrcholov z diaľky a tiež Štrbským plesom.

➡️Nebolo preto ťažké vysvetliť mu, že si ideme lepením urobiť našu dominantu – TATRY.

➡️Farebné papiere, u nás to bol aj papierový obal na farebné papiere sme si natrhali na rôzne pásiky či iné časti a postupne ich spoločne lepili na veľký výkres.

➡️Vznikol nám takýto nalepený obraz pre niekoho hocijakého miesta s horami, ale pre nás obraz našich hôr ako si ho pamätáme ⛰️.

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *