Aktivity

Naša Zem

➡️K tejto aktivite sme použili zemeguľu, ktorú sme si urobili včera. Rozdelili sme si ju na polovicu a označili sme si polovice smajlíkmi – smutný, veselý.

➡️Deťom vysvetlíme kedy je naša ZEM smutná – keď hádžeme odpadky na Zem, keď ju znečisťujeme napr výfukovými plynmi, keď sa o prírodu nestaráme (ani o kvety), vyrubujeme stromy atď. a kedy je naopak veselá.

➡️Potom to aj prakticky urobíme, na smutnú polovicu nalepíme veci, ktoré tam patria ako odpadky, papiere z potravín, nálepky s autami (alebo kresby) vysvetlíme prečo a prízvukujeme, že je to pre našu zem zlé a skúšame nájsť alternatívy. Autá nezatracujeme úplne, ale navrhneme aj deťom alternatívu používať viac bicykle napr. Po ceste do škôlky, do blízkeho obchodu ísť radšej peši a pod. Na Veselú polovicu zas dáme veci, ktoré na Zem patria zvieratká, rastliny, stromy…

Pridávam tiež super článok z Adamka o odpade.

Adamko dal tiež námet na úlohu pre vás a vaše deti. Môžete si vytvoriť recyklovaný papier.

Tu je postup :

⚠️A úloha odomňa znie: vezmite deti do prírody, zoberte si rukavice, nejakú nádobu alebo tašky a počas prechádzky pozbierajte odpadky, čo uvidíte v lese. Dajte svojim deťom dobrý príklad a ukážte im ako sa to robiť nemá – ukazaním odpadkov v lese a vysvetlite prečo a naopak naučte ich ako sa to má robiť.

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *