Aktivity

Stopy zvierat 👣🐿️🐗

Dnes sme si urobili plagát so stopami zvierat, začali sme lesnými zvieratkami a pokračovali domácimi.

Najskôr sme si nakreslili stopu zvieratka, následne sme si ho vyhľadali v časopise, vystrihli a prilepili. Domáce zvieratká a niektoré lesné sme mali aj doma, priložili sme si ich ku stope.

Ďalšou časťou aktivity bolo odtláčanie tých zvieratiek, ktoré sme doma našli do plastelíny, čím sme si mohli ich stopy porovnať takmer naživo.

Najväčší úspech mala u nás gorila, pretože jej stopa vyzerala ako naša ruka 🙂… Ale k evolúcii sme sa ešte nedostali. 😃👣👣

Pokračovaním aktivity bude zajtrajšia prechádzka do lesa, kde budeme vyhľadávať stopy zvierat v snehu (ktorý nemáme, takže budeme hľadať v blate a hľadanie stôp v snehu necháme na potom, keď nasneží).

Perfektná aktivita, ktorá v našom prípade nemá dieťa naučiť naspamäť rozoznávať stopy zvierat, ale skôr u tak malého dieťaťa ukázať, že zvieratá majú vôbec odlišné stopy, že sa líšia veľkosťou, tvarom, pazúrmi. Tiež touto aktivitou i detí vzbudzuje e záujem o les, zvieratá, podnecujeme ho pátrať v lese po stopách zvierat, všímať si okolie. Dieťa si postupne uvedomuje, že zvieratá zanechávajú stopy, že niekde v tom lese naozaj sú. Sú im týmto bližšie, pretože reálne je ťažko v lese vidieť naživo zviera, avšak už len týmito stopami sa im s deťmi približujeme.

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *