Aktivity

Tip na výlet- Šarišský hrad 🏰

🏰🏰🏰
Keďže s teplým počasím prichádza čas kedy sa deťom veľmi do aktivít za stolom nechce, veď prečo by aj, keď máme mnoho iných možností v exteriéri.
K letu neodmysliteľne patria výlety. V našom prípade to sú a budú výlety najmä do prírody, do zoologických záhrad a na hrady a zámky.
Naše deti sú zvyknuté na cestovanie a výlety všehochuti a teda cesta im nerobí už žiaden problém, mladšiemu je to síce zatiaľ jedno kam ideme,hlavne, že ideme,ale starší sa o to miesto, kam sa ide veľmi zaujíma už doma. Veľmi ma prekvapilo ako sa na poslednom našom hrade, ktorý sme navštívili Šarišský hrad zaujímal o vežu, prostredie, hradby, počúval výklad, bol unesený z výhľadu. Dokonca sa tam veľmi páčilo aj mladšiemu. My s manželom sme ho navštívili už roky dozadu a teda boli sme veľmi milo prekvapení, zmenilo sa tam teda úplne všetko, množstvo veci bolo zrekonštruovaných, prostredie bolo skrášlené,je tam detské ihrisko, bufet, dokonca aj živé ovečky 🐑. Ako bonus je dlhšia ale príjemná prechádzka lesnou cestou, ktorá tam vedie, dokonca je na tom tak, že po nej prejdete v pohode s kočíkom či trojkolkou. Zatiaľ sme spolu s deťmi navštívili len 4 hrady/ niektoré zrúcaniny na Slovenskú – Turniansky, Spišský, Oravský a tento Šarišský. Pravdupovediac som nevedela či to už naše deti zaujme (3r,5r) Ale už nemám pochybnosti a už teraz sa chystáme na hrad na opačnom konci republiky a zamierime si to na ten Bratislavský 🏰.
Ktoré hrady, zámky, zrúcaniny odporúčate vidieť vy? Mňa doslova okúzlil aj Oravský hrad / Orava Castle a určite sa tam chystám vrátiť najbližšie roky ale tento Šarišský ma zaujal obrovským progresom. 🙂

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *