Aktivity

🤸PREKÁŽKOVÁ DRÁHA 🤸

Deti prekážkové dráhy naozaj milujú – môžu pri nich využiť svoju akčnosť. Musia jej venovať svoju plnú pozornosť , podporujú v nich súťaživosť no tiež férovosť v hre- dodržiavanie pravidiel- napr. dieťa musí prejsť každou časťou dráhy, inak sa vráti na začiatok a pod. V neposlednom rade rozvíja hrubú motoriku detí, ich obratnosť a vzťah k pohybu.

Pripravte si rôzne prekážky, ktorých zdolanie nebude také jednoduché a deti zamestnajú na dostatočne dlhý čas. Prispôsobujeme dráhu schopnostiam dieťaťa. Aby dieťa nebolo z hry frustrované ale naopak motivované. Avšak aby to zas nebolo úplne jednoduché.
Skrátka niečo akurát 🙂.

Na hru môžete použiť rôzne pomôcky, ktoré máte doma. Vedrá, špagáty- na špagáty a šnúry dávajte pozor – ja ich v zásade pri hrách s najmenšími nepoužívam, krepový papier, rebríky či lepiace pásky, dosky, tunely,matrace – vašej kreativite sa medze nekladú . Ak chcete takúto dráhu povýšiť na inú úroveň, doplňte stanovištia aj o logické úlohy. Takto deti okrem tela zapoja aj myseľ. To je vhodné skôr pre staršie deti od tých 4 rokov. Alebo podľa ich schopností. U nás sme mali jednoduchú dráhu – dosky vodorovne mal preskočiť, po zvislých prechádzal, vytvorili sme cestu z dosiek do ktorej mal vojsť a prejsť,potom opäť skákal a nakoniec mal prejsť cez tunel. Zapojil sa aj pes. 🙂

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *