Aktivity

HRA SLOVENSKO

⛰️🇸🇰
➡️Mnohí z vás asi dovolenkovali na Slovensku.
My sme síce boli aj v zahraničí, ale navštívili sme samozrejme aj miesta na Slovensku a aj naše obľúbené Tatry.
➡️A keďže sa pomaly blíži koniec prázdnin, urobili sme si hru o Slovensku. Prispôsobili sme ju sebe, je zameraná viac na východ a na naše obľúbené Tatry.
➡️Hra je skôr pre väčšie deti alebo deti, ktoré sa zaujímajú o takéto poznatky o Slovensku, napr. môj 4 ročný vedel sám viac ako polovicu niečo som mu pomohla, nasmerovala, zvyšok sme si spoločne vysvetlili a naučili sa niečo nové. Ale viem si predstaviť, že niekto by to považoval za nudné a nezaujímavé.
➡️Nejde ani tak o učenie ako o oboznámenie deti s týmito informáciami, o ktorých už pokojne v ich veku môžu vedieť a ovládať ich, ak ich to samozrejme zaujíma, môjho takéto veci zaujímajú, ale je to chlapec, oni nejak viac inklinujú k týmto veciam, úplne je možné, že dievčatá o to ani nezakopnú 🙂. Dajte vedieť ako sa vám páčila.
➡️Hra sa hraje na princípe človeče s figúrkami a kockou. Kto príde skôr do cieľa. Môžete si dať už pravidlo aké chcete, ak dieťa nevie odpovedať.
➡️My sme to neriešili, snažili sme sa dostať do cieľa. Spoločnými silami. Ale pokojne môžete zaviesť, že ak odpoveď nevie aj napriek vašej pomoci, tak stojí na mieste, musí sa vrátiť na štart alebo niečo viac vhodné pre deti ako povedať básničku, popr. Mu dajte jednoduchšiu náhradnú otázku.

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *